چاپ سیلک‌ اسکرین یا « چاپ سیلک » همانند روش های چاپ افست و چاپ ریسو و چاپ تامپو ، دیجیتال و… روشی برای چاپ تصویر است که در این روش از پارچه با توری با سوراخ‌های بسیار ریز جهت انتقال و تثبیت تصویر یا به اصطلاح چاپ ، استفاده می‌شود .

در سینا طرح به جهت ارائه خدماتی مثل چاپ روی لیوان یا فروش و تولید هدایای تبلیغاتی مثل سررسید و تقویم و جلد مدارک و …. از سیستم چاپ سیلک استفاده میشود . شما میتوانید توضیحات بیشتری در خصوص اینکه چه محصولاتی در سیناطرح با چاپ به روش سیلک تهیه شده اند را در وب سایت چاپ آنلاین پرینت سیناطرح مشاهده کنید .

توجه : همچنین شما به عنوان صاحب یک محصول ، برند یا کسب و کار اگر محصولی دارید که نباز به انچام چاپ در قسمتی از محصولات خود دارید ، بدلیل امکان انجام این نوع چاپ بر تقریبا تمامی سطوح وامکان استفاده از طیف وسیعی از رنگ ها با جنس های مختلف و امکان چاپ در تیراژ های پایین تا بسیار بالا ، به شما چاپ سیلک را پیشنهاد میکنیم . البته شما میتوانید به کمک روش های چاپ تامپو ، حکاکی با لیزر و چاپ سیلک این کار راه انجام دهید ، اما ما در سیناطرح در انتخاب روش چاپ به شما کمک کرده و بهترین روش را به شما پیشنهاد میکنیم .

چاپ سیلک
چاپ سیلک

به کمک چاپ با روش سیلک می‌توان بر روی مواد مختلف چاپ‌های تک‌رنگ یا چندرنگ صورت داد. با سیلک‌ اسکرین می‌توان روی انواع مواد مانند پارچه و چینی و سرامیک و فلز و غیره تصویر چاپ کرد.

همچنین چاپ سیلک اسکرین را می‌توان روی اجسام با شکلهای مدور و غیر مسطح نیز انجام داد  که از این نظر در بین روش‌های چاپی منحصربه‌فرد است.

این نوع چاپ برای چاپ تبلیغی بر روی اشیای گوناگون مثل تقویم و سررسید و لیوان و کاغذ بکار می‌رود.

 اما مزایای چاپ سیلک چیست؟

  • امکان چاپ بر روی کلیه سطوح مسطح و مدور (گرد) : این نوع چاپ مثل چاپ تامپو بر روی قطعات صنعتی و هدایای تبلیغاتی قابلیت چاپ دارد مانند : چاپ روی حوله ، چاپ روی پارچه ، چاپ روی نایلکس ، چاپ روی نایلون ، چاپ روی کیف دستی ، چاپ روی شیشه ، چاپ روی کارتن ، چاپ روی جعبه ، چاپ روی بادکنک ، چاپ روی ورقهای فلزی ، چاپ روی لوازم خانگی ، چاپ روی ظروف یکبار مصرف ، چاپ روی بطری های پلاستیکی و فلزی ، چاپ روی فیلتر خودرو ، چاپ روی ظروف مواد غذایی.
  • با استفاده از دستگاه های پنوماتیک گرد زن و مسطح زن میتوان کلیه سطوح مسطح و مدور ذکر شده را چاپ بزنید. و کلیه قابلتهای این نوع چاپ و بازار چاپ و تبلیغات را از آن خود کنید.
  • هزینه های چاپ و تیراژ : بر خلاف بسیاری از انواع چاپ ها که کار چاپ تیراژ پایین صرفه اقتصادی و قابلیت ندارد در این نوع چاپ تیراژ چاپ محدودیت نداشته و هم از نظر اقتصادی و هم از نظر تیراژه کاملا قابل اجرا میباشد.
  • تنوع و کار با رنگها : در بیشتر چاپ ها از یک مدل رنگ با شرایط خاص مورد استفاده قرار میگیرد ولی در این نوع چاپ تنوع رنگ بستگی به جنس کالا قابل تعویض میباشد. مانند : ظروف یکبار مصرف که بیشتر مواد تزریق انها ار مواد pp میباشد باید حتما رنگ pp در چاپ بکار برود تا رنگ ار روی کالا پاک نشود و همچنین دیگر رنگ ها مانند رنگ pvc ، رنگ uv و رنگ پایه آب که هر کدام از رنگها نسبت به جنس و نوع کالا در چاپ سیلک اسکرین قابل تعویض میباشند.
  • کیفیت چاپ و شفافیت در چاپ : در بیشتر چاپ ها از پودر و جوهر استفاده میشود و بعد از انتقال بر سیلندر یا زینگ در چاپ افست روی کالا چاپ میشود ولی در این نوع چاپ ، چاپ با رنگ بصورت مستقیم بر روی کالا چاپ میشود و همین امر باعث درخشندگی و شفافیت بالا چاپ میشود.
چاپ سیلک

Shop By Department