تابلو چلینیوم

یکی از مدل های تابلو تبلیغاتی که امروزه در صنایع مختلف استفاده زیادی دارد تابلو چلنیوم می باشد که از دو جزء تابلو کامپوزیت و حروف برجسته چلنیوم تشکیل شده است و مناسب تمامی یا بهتر بگوییم اکثر اصناف است  . در تابلو چلنیوم یا همان تابلو حروف برجسته از لامپ های LED برای نورپردازی استفاده می شود. حروف برجسته توسط طراحان زبده سینا طرح ، ابتدا در برنامه کرل طراحی شده، سپس طرح مورد نظر با ورق های فلزی به صورت زاویه دار یا مدور بر روی پلکسی گلس (plexi glass) که دارای رنگهای مختلف میباشد لیزر شده و بریده میشود. و دارای مدل های زیر است :

 • تابلو چلنیوم تک رویه
 • تابلو چلینیوم دو رویه
 • تابلو چلینیوم الماسی
 • و تابلو ی چلینیوم میرور لبه استیل و طلایی
 • تابلو چیلینیوم نور اندریک
 • تابلو چیلینیوم کریستالی
 • تابلو چیلینیوم طرح دار

 

چنلیوم همانند حروف برجسته پلاستیکی گرد و خاک را به خود نگرفته، زنگ زدگی نداشته و طی گذشت زمان ماندگاری و ثبات رنگی دارد.

تابلو سازی

اما یک سوال : چلینیوم چیست؟

چلنیوم یک نوع آلیاژ آلومینیومی با کیفیت بسیار بالا و مقاوم در مقابل عوامل محیطی همچون گرما، سرما، اشعه ی آفتاب و بارندگی بوده و تا حد زیادی در مقابل ضربه مقاوم است و در صنعت تابلو سازی استفاده میشود که نخستین بار توسط کارخانجات MCI  اسپانیا روانه بازار شده است. این آلیاژ سبک‌ وزن بوده و زنگ نمی‌ زند. چلنیوم از ترکیب آلومینیوم و استیل ساخته میشود اما ظاهرآن شبیه استیل است. زیبایی استیل و دوام و ماندگاری آلومینیوم را دارا است.

اجزای یک تابلو چلنیوم استاندارد:

 1. لبه چلنیوم: در تابلو چلنیوم استاندارد، عمق هر لبه معمولا 7 ، 9 و 11 سانتیمتر می‌باشد. یکی از مزایای لبه چلنیوم نوار اسفنجی آن است که از ورود آب و گرد و غبار به داخل حروف برجسته جلوگیری کرده و مانع نفوذ آب به مدار تابلو چلنیوم و سوختن آن می شود. که البته بعضی از همکاران در استفاده از آن توجه آنچنانی ندارند …
 2. طلق پلکسی: از طلق پلکسی برای پخش نور به صورت یکدست و شفاف استفاده می شود و بدون آن ظاهر تابلو ممکن است زیبایی خود را از دست بدهد زیرا نور به صورت قطعه قطعه بازتاب میکند .
 3. لامپ smd: در قسمت داخل حروف برجسته از لامپ smd استفاده میشود. هر چقدر لامپ smd کیفیت بالاتری داشته باشد، شدت نور و طول عمر بالاتری نسبت به لامپ های مشابه خواهد داشت. تابلو چلنیوم را به دو صورت با نور و بدون نور میتوان عرضه نمود اما امروزه، تقریبا در تمامی تابلوهای چلنیوم که به صورت داخلی روشنایی دارند، از لامپ  SMD  استفاده می‌ شود. بنا بر این شدیدا توصیه میکنیم در استفاده از اس ام دی ولخرج باشید و بهترین جنس آن را انتخاب کنید .
 4. ورق PVC: این ورق زیرساخت تابلو چلنیوم بوده و برای چسباندن smd ها به عنوان زمینه استفاده می شود که این ورق باید ضخامت مناسبی داشته باشد و نباید به دلیل ارزان تر کردن کار از ضخامت و کیفتیت آن کاست .
 5. ترانس یا منبع تغذیه: وظیفه این منبع تبدیل برق شهری به 12 ولت می باشد.

در سینا طرح شما میتوانید به صورت تخصصی مشاوره ساخت و انتخاب تابلو را دریافت کرده و نمونه های مختلف و باکیفیت این تابلو را از نزدیک مشاهده کنید .

 

 

برای نصب حروف چلنیوم بر روی تابلو در ابتدا ورق PVC بر روی زمینه تابلو پیچ می شود سپس سیم های لامپ smd  به پشت تابلو برده می شود، حروف چلنیوم بر روی ورق PVC نصب شده و منبع تغذیه در پشت تابلو قرار داده می شود سپس سیم هایی که از جلوی تابلو آورده شده باهم سری شده و به منبع تغذیه وصل می گردد.

حروف چلنیوم

از مــزایای تابلو حروف برجسته چنلیوم (چلنیوم) میتوان موارد زیر را برشمرد  :

 1. قابلیت شستشو
 2. عمر طولانی
 3. رنگبندی های بسیار متنوع
 4. قابلیت انعطاف به هر اندازه و طرح
 5. مقاوم در برابر سرما ، گرما و بارش های فراوان
 6. نوردهی زیبا و جلب توجه کردن تابلو چلنیوم
 7. جنس مرغوب چلنیوم که از زنگ زدگی تابلو جلوگیری می کند.
 8. مصرف برق بسیار پایین

برخی از نمونه های تابلو چلنیوم ساخته شده

Shop By Department