خدمات چاپ ریسو : قیمت و توضیحات

خدمات چاپ و تبلیغات ، جزء لا ینفک صنایع و تجارتخانه ها و مغازه ها و شرکت ها و برند ها شده است از انواع مختلف جاپ میتوان به چاپ افست ، چاپ دیجیتال و در نهایت چاپ ریسو اشاره کرد . آنها برای معرفی خود به مشتریان ، همکاران یا عامه مردم نیاز دارند تا خدمات و محصولات و شرکت و موسسه خود را در قالب کاتالوگ ها یا تراکت یا کارت ویزیت و … به مردم معرفی کنند .

در این میان محصولاتی مثل چاپ تراکت ، فلایر یا پوستر بسیار هائز اهمیت هستند . این محصولات با داشتن فضای کافی برای نوشتن توضیحات یا عکس و تصاویر محصولات بسیار مورد اقبال کسب و کار ها قرار گرفته اند البته هرینه های بالای چاپ افست و چاپ دیجیتال باعث شده تا در این میان نوعی خاص از چاپ رواج پیدا کند به نام ریسو که برای چاپ فاکتور ها ، برخی سربرگ ها ، تراکت و پاکت نامه مناسب است . ریسو به صورت تک رنگ است ، به ایجاد زینک نیاز ندارد و قیمت مناسب تری نسبت به چاپ افست و دیجیتال دارد جون هرینه های زینک و 3 رنگ اضافه تر ندارد . این نوع چاپ ( چاپ ریسوگراف ) به سرعت آماده میشود و زمان انتظار کمتری دارد.

چاپ افست
سینا طرح

ریسو برای طراحی هم آسان است زیرا تنها با یک رنگ سر و کار دارید و خدمات پس از چاپ مثل یو وی و سلفون و طلاکوب و … برای آن استفاده نمیشود .

چاپ ریسوگراف (Risograph) در ابتدا نام تجاری یکی از محصولات ژاپنی در زمینه صنعت چاپ بود. اما به تدریج وارد عرصه چاپ دیجیتال شد و به عنوان یک اسم عام مورد استفاده قرار گرفت.
ریسوگراف نامی تجاری برای یک سیستم چاپ می باشد که توسط شرکت ریسو کاگاکو در ژاپن ارائه شده است. این سیستم ترکیبی از تکنولوژی های مختلف می باشد که همه در یک دستگاه جمع شده است .
دستگاه چاپ ریسوگراف مي تواند تعداد بالاي سفارشات چاپي را در زمان بسيار کمتر از چاپ افست با قيمتي به مراتب پايين تر از چاپ افست به چاپ برساند، البته کيفيت کار کمي پايين تر از چاپ افست مي باشد.
از دستگاه ریسو گراف زمانی استفاده می شود که هم دچار کمبود زمان هستیم و نمیتوانیم با چاپ افست کارمان را به چاپ برسانیم و هم می خواهیم که در هزینه تمام شده صرفه جویی کنیم.

در زیر برخی از نمونه های ریسو را برای شما قرار میدهیم تا با مشاهده آنها ایده بگیرید و با این نوع چاپ بیشتر آشنا شوید .

Shop By Department