چاپ طلاکوب یا Hot Stamp Machine همانند چاپ سیلک و چاپ تامپو یکی از شاخه های چاپ صنعتی در کارخانجات ، تولیدی ها ، چاپخانه ها و بازار کار نقش مهمی دارد. چاپ طلاکوب که به آن چاپ داغی هم میگویند در چاپ تقویم ، چاپ سرسید ، چاپ پوشه دکمه دار ، چاپ گالینگور ، چاپ چرم ، چاپ جلد مدارک ، چاپ داغی ، چاپ کاتالوگ ، چاپ دفتر تلفن ، چاپ هدایای تبلیغاتی ، چاپ قطعات صنعتی ، چاپ پارچه و بسیاری از موارد اینچنین قابل استفاده است. در حقیقت این نوع چاپ ، بیشترین کاربرش در صنعت هدایای تبلیغاتی و تبلیغات است .

عموما برای ضرب طلاکوب بر روی سفارشات ، در ابتدا از فایل طراحی مورد نظر کلیشه ای فلزی تهیه می شود، سپس کلیشه بر روی دستگاه طلا کوب سوار می شود تا به وسیله گرما طرح فایل را به سطح مورد نظر منقل کنند . در مجموع این کار پروسه ای زمان بر و وقت گیر و هزینه بر است و بخاطر هزینه کلیشه و صرف زمان انجام کار ، تولید و ارائه این خدمات معمولا در تیراژ پایین به صرفه نیست

به کمک دستگاه طلاکوب دیجیتال می توانید در کوتاه ترین زمان و بدون ساخت کلیشه های فلزی و بدون محدودیت در طرح ، تعداد و حتی رنگ اقدام به ضرب طلاکوب برروی انواع کاغذ یا مقوا ، چرم ، پلاستیک و … نمود .

در هنگام سفارش خدمات چاپ طلاکوب می‌توانید از نوارهای مخصوص طلاکوب که در عرض های 64 سانتی متری و یا 75 سانتی متری هستند و در طول 12000 متری یا 24000 متری یافت میشوند ، استفاده نمایید. از مزایای سفارش چاپ طلاکوب، رعایت حق کپی رایت و همچنین ایجاد آرم و لوگوی شما بر روی محصولاتی مثل کارت ویزیت ، سررسید و سالنامه ، تقویم های تبلیغاتی و سایر سفارشات چاپ افست و هدایای تبلیغاتی می‌باشد.

از مزایای استفاده از خدمات سایت ما در زمینه طلاکوب، استفاده از نوارهای اورجینال و باکیفیت طلاکوب در سفارش محصولات شما می‌باشد.

دستگاه های چاپ طلاکوب به چهار دسته تقسیم میشوند.

  • دستگاه چاپ طلاکوب دستی : فشار اهرم میز داغی در این دستگاه با دست انجام میشود و معمولا رول جمع کن برقی دارد این روش برای تیراژ پایین مناسب است.
  • دستگاه طلاکوب پنوماتیک : سیستم این دستگاه با فشار باد کار میکند و میزان قدرت فشار جک بستگی به سایز چاپ دارد. جک پنوماتیک از 500 کیلو تا 3 تن متغیر است و کلیه مراحل چاپ قابل تنظیم و کنترل می باشد.
  • دستگاه طلاکوب هیدرولیک : این مدل دستگاه با فشار روغن کار میکند همچنین برای فشار جک های بالا و سایز چاپ بالا تولید میشود. معمولا از فشار 3 تن به بالا تولید میشود و کلیه مراحل چاپ قابل کنترل است.
  • و دستگاه طلاکوب دیجیتال : در این روش دستگاه نیاز به کلیشه ندارد و بصورت دیجیتال چاپ میزند ولی قابلیت چاپ داغی نداشته و برای تیراژ پایین مورد استفاده قرار میگیرد.
چاپ طلاکوب

Shop By Department